Hakkımızda

Aker Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

AKER OSGB , Tecrübeli genç ve dinamik kadrosu ile 2012 yılında Hizmet vermeye başlamıştır.Sağlık kurumu olmamasına rağmen sağlık personeli çalıştırma mecburiyeti olan kurumların sağlıktaki çözüm noktası olma düşüncesinden hareket eden AKER OSGB ; İşçi Sağlığı ve İşyeri Güvenliği hizmetleri kapsamında; Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi Hizmetleri, İşyeri Sağlık Birimlerine Personel Tahsisi, Afet Yönetimi ve İşyeri Risk Analizleri gibi işçi sağlığı konusunda kurum için bir çözüm ortağı olmayı hedeflemektedir.

AKER OSGB çözüm ortağı olduğu kurumlara nitelikli ve eğitimli sağlık personeli seçilmesi ve yerleştirilmesi konularında hizmet vermekte ve işyerinin risklerini yöneterek çalışanların sağlık kontrollerini ve eğitimlerini üstlenmektedir. . AKER OSGB Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi olarak yetki belgesini almıştır. İşyerlerinin sağlık birimlerine yıllardır sağladığı nitelikli sağlık personeli desteği ile birlikte işyerlerinin işçi sağlığı ve iş güvenliği hizmetleri kapsamındaki tüm süreçlerini yönetmekte ve işletmenin bu anlamdaki risklerine çözüm ortağı olmaktadır.

VİZYONUMUZ

 

Yasalar kapsamında 50 kişi ve üzerinde işçi çalıştıran işyerlerinin sağlık birimlerinde İşyeri hekimi ve Sağlık personeli bulunmaktadır. Bu personel işyerinin koruyucu hekimlik hizmetlerini, işçilerin sağlık eğitimlerini ve olası acil durumları yönetmektedir. Öyle ki, sağlık birimlerinde çalışan bu personelde eğitim eksikliği ve vaka çeşitliliğine bağlı mesleki körelme olmaktadır. Buna bağlı olarak acil durumlarda telafisi mümkün olmayan ciddi sorunlar yaşanabilmektedir. AKER OSGB organizasyonunda bu türden sorunların yaşanmaması için personel eğitimleri sürekli güncellenmektedir. Yeterli tıbbi donanım olmadığı için işçiler çok basit müdahaleler de dahi hastaneye sevk edilmektedir. Buna bağlı işyerinde ciddi oranda işgücü kaybı oluşmakta, asıl önemlisi bu durum takip edilmemekte ve maliyetlere yansıtılmamaktadır.

MİSYONUMUZ

 

AKER OSGB sektör için gerekli olan yazılım programı ve nitelikli insan kaynağı konularına da yatırım yapmaya devam etmektedir. İşçi sağlığının ve iş güvenliğinin hizmetlerinin işletmeler için sağladığı değerleri ölçülebilir ve raporlanabilir olmasını sağlamakta ve personelini bu doğrultuda hedefler göstererek yönetip eğitmektedir. Türkiye de iş kazaları ve meslek hastalıklarına yönelik yapılacak tüm çalışmalar ilgi alanımıza girmekte ve şirketimizce desteklenmektedir. Sağlıklı ve mutlu bir çalışma hayatı için sizlerleyiz …

Konuşmayı Başlat
Nasıl Yardımcı Olabilirim
Merhaba